Home page Bariery Dzwiękochłonne

Bariera Dzwiękochłonna
Ecotec Polska

Bariery dźwiękochłonne proponowane przez firmę Ecotec Polska przedstawiają zupełnie nowy sposób podejścia do ochrony przed hałasem. Bardzo przyjazny wymiar estetyczny bariery, która w swej finalnej postaci przyjmuje wygląd zielonej ściany żywych roślin, towarzyszy bardzo wysokiemu współczynnikowi absorpcji hałasu. Wymieniony współczynnik sięga 42 dB, przekracza znacząco wymagania wszystkich norm europejskich, jest potwierdzony niezależnymi badaniami Instytutu Badawczego w Braunschweig.
Wynika on z istoty konstrukcji bariery, która jest w istocie wałem ziemnym o grubości ok. 100 cm otoczonym rusztowaniem stalowym z matą kokosową. Zastosowanie wysokiej jakości materiałów w konstrukcji bariery daje gwarancję długotrwałej żywotności systemu. Bariera po posadowieniu obsadzana jest roślinnością, dzięki czemu doskonale dopasowuje się do otoczenia i w krótkim czasie pozwala zapomnieć, że mamy do czynienia
z konstrukcją postawioną przez człowieka. Korzystny aspekt wizualny, wraz z wymiarem ekologicznym bariery (dodatkowa zieleń w otoczeniu) rzutują na bardzo przychylne opinie mieszkańców - bezpośrednich beneficjentów systemu. Fakt, iż w pełni obrośnięte ekrany utrudniają "pracę" samozwańczym artystom z puszką farby doceniane jest z kolei przez projektantów i inwestorów. Nawet jeśli uda się nanieść jakiś "obraz", szybko zarasta go kolejna warstwa zieleni. Bariera jest zaprojektowana w sposób uniemożliwiający wspinanie się dzięki czemu zapewniamy bezpieczeństwo dzieciom. Za finalny produkt nabywca zapłaci bardzo przystępną cenę. Wynika to z faktu, iż ciężki wał ziemny wypełniający wnętrze bariery umożliwia rezygnację z głębokich fundamentów niezbędnych do zakotwienia lżejszych konstrukcji. Rezultatem jest bardzo korzystny współczynnik cena/jakość. Dodatkowo znacząco uproszczonym staje się montaż, który dzięki prefabrykowanym elementom przebiega bardzo szybko. Serdecznie zapraszamy do bliższej analizy oferty. Z przyjemnością odpowiemy na wszelkie nurtujące Państwa pytania dotyczące wymienionego systemu ochrony przed hałasem.